“Zamówienia złożone od 1.11.2020 można wymienić po świętach bożego narodzenia aż do końca stycznia 2021.”

/vernostni-program/
/all-in-stock/
/reviews/

Maverick Viňales

Jego imię jest wyjątkowe, a potencjał do wygrywania wyścigów jeszcze większy. Mowa o Maverick Vinales, dwadziestoletnim Hiszpanowi, który tak bardzo wyróżniał się na tle swoich rywali w niższych klasach, aż w końcu wystąpił w elitarnej klasie MotoGP. Urodził się 12 stycznia 1995 roku, a ściga się w barwach zespółu Suzuki Ecstar.

Zaczął ścigać się na minibikach. Wtedy miał dopiero 3 lata. Później przeniósł się do motocrossu, a w klasycznych wyścigach zdarzało mu się występować raczej barzdo rzadko. Później zacząć się jednak specjalizować wyłącznie w ściganiu się na motocyklach wyścigowych. Na pierwszy sukces nie musiał czekać długo, bo w 2007 roku zdobył mistrzostwo katalonii w kategorii 125. I stopniowo wspiął się na sam szczyt wyścigów motocyklowych. W Mistrzostwa Świata wystartował po raz pierwszy w 2011 roku w klasie 125, która rok później została zastąpiona serią Moto3.

Połączył siły z zespołem, którego właścicielką była Paris Hilton, a dobře wrażenie zrobił już w testach przed sezonem. W pierwszym wyścigu sezonu w Katarze wręcz zaskoczył, zajmując dziewiąte miejsce. W tym samym sezonie został najmłodszym jeźdźcem w historii, który wygrał wyścig mistrzostw świata. Łącznie wygrał cztery razy zakończył sezon na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej.

Zmiana najniższej klasy na nową serię wyścigów Moto3 nie przeszkodziła w jego ambitnych planach i ponownie zdobyl trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejny sezon był bardzo udany. Choć wygrał tylko trzy wyścigi, zdobył wystarczającą ilość punktów, aby zdominować klasyfikację generalną Moto3.