Finał opanowała Barca

Każdy czekał na ten moment – na europejski finał piłkarski, który odbył się w sobotę wieczorem na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. W finale zmierzyła się tradycyjnie Barcelona z już mniej prawdobodobnym finalistą - Juventusem.

Jako pierwsi pokazali wspaniałą akcję ofensywną napastnicy Juventusu, jednak nie zakończyła się ona bramką a Barcelona niebawem oddała cios. Po klaszcznej  hiszpańskiej tiki-tace, argentyński cudotwórca Lionel Messi podał do Iniesty,  który błyskawicznie odegrał piłkę do Neymara, a całą akcję zakończył Ivana Rakitic, który mocnym strzałem pokonał Buffona. Całą resztę pierwszej połowy Barcelona utrzymywała przewagę nad Juventusem. Kilkoma świetnymi interwencjami zaprezentował się Gigi Buffon, więc do szatni schodziły drużyny z boiska z wynikiem 1:0 dla Barcelony.

W drugiej połowie meczu piłkarze Juventusu od początku próbowali pokonać  Ter Stegena. Obrona Barcelony działała niezawodnie do 55. minuty, w której bramkarz blaugrany wybił piłkę prosto do Alvaro Moraty, który bez problemu wyrównał wynik na 1:1.

Przewaga Barcelony nie dała się więcej odczuć. Przynajmniej na kilka minut. W 68. minucie meczu znowu zaatakowała Barcelona. Messi mocnym strzałem zaatakował bramkę Buffona. Włoski bramkarz zdołał tylko wybić piłkę przed siebie. Wtedy Suaréz wykazał się lepszą orientacją w polu bramkowym i zdobył drugą bramkę dla Barcelony. Minęły kolejne 3 minuty i gol wstrzelił Neymar, jednak sędzia nie uznał bramki, ponieważ okazało się, że napastnik pomógł sobie ręką.

Neymar doczekał się bramki w doliczonym czasie. Ostatecznie wynik był 3:1 dla Barcelony, która dorównała liczbą zdobytych pucharów Liverpool i Bayern (uwzględniają również okres przed1992, kiedy LM nazywała się Puchar Europy Mistrzów Krajowych)